BÖLGESEL İNCELME

BÖLGESEL İNCELME
Özel Medikent Hastanesinde vücut bakımı ile ilgili uygulanmakta olan önemli prosedürlerden biri de Kavitasyon uygulamasıdır. 
KAVİTASYON NEDİR?
Kavitasyon cildin üst düzeyinde ultrasound (ses ) dalgaları ile yağ dokusundaki ani ve yüksek basınç değişiklikleriyle etkileşim yaratma esasına dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülit ile ses dalgaları yardımıyla savaşan cerrahi olmayan bir yöntemdir. yağ fazlalığı olan vücut bölümlerinde yağ sıvılaştırılıp lenf dolaşımı sayesinde vücuttan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon uygulaması ile gözle görülür iyi sonuçlar elde edebilmek için mutlaka: Kavitasyon + diyet + egzersiz formülü izlenmelidir. En az 6 seans uygulanır. Bölgesel yağ dağılımı oranı yüksek ise uygulama 10 seansa çıkartılabilinir. Haftada 1 kez periyodik aralıkla uygulanması gereklidir. Diyet konusunda profesyonel yaklaşımlardan yararlanan kişilerde hem sonuçlar daha hızlı hem de kalıcı olmaktadır. Kavitasyon seansları sonrasında 20 dk süren lenf drenajı uygulamaları da çok büyük gereklilik arz eder. Kavitasyon ile başlangıç ve bitiş sonrası ölçümlerde 8-12 cm arası incelme başarısı sağlanmaktadır. Hanımlarda yapılan kavitasyon uygulamalarda süt verme döneminde uygulamadan kaçınılır. Çünkü genel anlamda vücuttaki genel ödem ve toksinlerin atılması sırasında sıvı atılması süt yapımında organizmada sıkıntılar geliştirebilir. 
Ayrıca adet döneminde vücutta zaten genel anlamda bir ödem söz konusu olduğu için uygulama yeterli sonuç vermeyebilir. Genel anlamda bir dolaşım aktivasyonu olduğu için günlük en az 3-3.5 lt kadar, uygulama daha sıcak havalarda yapılmaya başlandıysa günlük 4-4,5 lt kadar su içilmelidir hatta bu suyun 0,5 lt kadarının işlemden hemen önce içilmesi gereklidir. Kavitasyon uygulamalarına İlkbahar başlangıcında başlanmalıdır ki, Yaz tatili döneminde verimli sonuç alınabilinsin. 
 
19.04.2013