Medikent Puanlı Tenis Turnuvası

Medikent Puanlı Tenis Turnuvası

Lüleburgaz'da tenis sporunu sevdirmek için büyük çaba harcayan Antrenör Enver Ordukaya, Ağustos ayında tenis liginin başladığını açıkladı. Uzun süredir Lüleburgaz' da tenis sporunu sevdirmek için çaba harcadıklarını dile getiren Ordukaya, bir çok kişinin tenise olan ilgisinin ve bakış açısının arttığını da sözlerine ekledi.

Ordukaya, Devlet Su İşleri Sosyal Tesisleri'nde bulunan tenis kortunda Özel Medikent Hastanesinin katkıları ve desteğiyle 10 kategoride ve 54 sporcumuzun katılımıyla puanlı Medikent Tenis Turnuvasının başladığı ve turnuvanın gece oynanan maçlarla devam ettiği haberini verdi. Lüleburgaz'da tenis sporunu geliştirmek ve ilgiyi bu alana çekmek için böyle bir turnuva düzenlemek istediklerini belirten Ordukaya, 'maçlar puan üzerinden oynanacak olup, oyuncu maçını kaybetse bile grubunda maç yapmaya devam edecek. Amaç daha fazla maç yapıp oyunlara konsantre olmalarını sağlamaktır.' dedi.

Maçlar; yeni başlayan erkekler, yeni başlayan bayanlar, erkekler grubu, büyük bayanlar, 8 yaş kızlar, 8 yaş erkekler, 10-12 yaş kızlar ve 12 + erkekler kategorilerinde oynanıyor. Buna göre, maçlarda puanlar sporcunun birinci aşamada yapmış olduğu grup maçları sonucunda aldığı maç, aldığı set, verdiği set, aldığı oyun ve verdiği oyun sayılarına göre hesaplanan puan olacak.

Grup maçlarında ise, sporcular 4'erli gruplara bölünerek grup içerisinde yer alan her sporcu birbiriyle maç yapacak. Maçların tamamlanmasının ardından her sporcunun tenis puanı sonrasında bu puanlar kullanılarak sonuç puanı hesaplanacak. Grup içerisinde yer alan sporcuların bu puana göre büyükten küçüğe doğru sıralaması yapılacak.

Grup maçlarında sporculara verilecek sırayla herkes birbiriyle maç yapacak.

 

2'nci aşamada sadece tenis maçları yapılacak. Bu maçlarda gruplarda ilk 2 sırada yer alan sporcular ile son 2 sıraya giren sporcular ayrı ayrı olmak üzere oyuncular eşit olarak 10'luk fikstürlere yerleştirilecekler. Bu işlem yapılırken toplam sayı 10 ve 10'un katları olmak zorunda. Ana tablo fikstüründe her fikstüre 5 adet birinci ve 5 adet ikinci olarak yerleştirilecektir.

Enver Ordukaya son olarak 'Tenisin gelenekleri ve kuralları size sporun neler verebileceğini gösterir. Tüm kaslarınız ve beyniniz koordineli olarak çalışır.' İfadelerini kullandı ve turnuvadaki tüm sporcularına başarılar diledi.

Özel Medikent Hastanesi Yönetimi de turnuvadaki tüm sporcularına ve Antrenör Enver Ordukaya' ya başarılar diledi.


Medikent Puanlı Tenis Turnuvası
28.08.2013