Medikent Seminere Ev Sahipliği Yaptı

Medikent Seminere Ev Sahipliği Yaptı

Her sene uygulanan ''Anne sütünün özendirilmesi, desteklenmesi, sürdürülmesi'' programına Özel Medikent Hastanesi ev sahipliği yaptı

Lüleburgaz Medikent Hastanesi'nde, hastane çalışanlarına yönelik, Anne sütünün özendirilmesi, desteklenmesi, sürdürülmesi programı kapsamında hizmet içi eğitim düzenlendi.

11-13 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen programa; Özel Medikent Hastanesi, Özel Derman Hastanesi ve Lüleburgaz Devlet Hastanesi'nden kadın doğum ve çocuk servisinde çalışan kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları ile ebe ve hemşireler katıldı.

Eğitim programında anne sütünün önemi ve bebek dostu hastane kavramı hakkındaki bilgiler verildi.

43 kişi katıldığı eğitim programına; Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Şube Müdürlüğünde görevli; Şube Müdürü Dr. Demet Aydoğdu, Tıbbı Teknolog Melahat Açıksöz, ebe Nuray Yılmaz ve Hemşire Semra Muhacir konuşmacı olarak katıldı.

Eğitim programında; anne sütünün önemi ve emzirme fizyolojisi, emzirmenin değerlendirilmesi ve emzirme pozisyonları, memeyi ret ve meme ile ilgili durumlar, yetersiz süt, ağlama sütün sağılması, hasta ve düşük ağırlıklı bebekler, relaktasyon ve emzirmenin sürdürülmesi başlıkları üzerinde duruldu.

15.10.2010